<Oferta>

 

</Oferta>

Redesign, Odświeżanie i przebudowa stron internetowych

odświeżanieStrona internetowa jako produkt stricte wirtualny, nie podlega procesowi zużycia.

Jednak strona, jak każdy produkt, po czasie może się opatrzyć lub znudzić wizualnie, a wcześniej zaprojektowane funkcje techniczne mogą się okazać niewystarczające do obecnych wymagań.

Nie zawsze jest konieczność budowania wszystkiego całkowicie od nowa, często wystarczy dodać lub zmienić pewne elementy aby stara strona zyskała nowe pożądane właściwości.

 

A komu to potrzebne ??

Wielu właścicieli stron uważa że jeśli strona nadal podoba się mi, i mojej rodzinie, to tak samo spodoba się odwiedzającym. Niestety jest to bardzo mylne przekonanie. Znaczna część internautów jest mocno wyczulona na strony odbiegające wizualnie i technologicznie od dzisiejszych standardów. Często dla osoby odwiedzające daną stronę, wystarczy jeden rzut okiem, aby podjąć decyzję czy pozostać na stronie, czy ją jak najszybciej opuścić.

A cóż nam po stronie którą mało kto czyta??

 

Technologia a wygoda dla użytkowania

Dawniej internet był kojarzony tylko z komputerami, dziś można powiedzieć że internet jest wszędzie, tablety, telefony, konsole, nowoczesne telewizory. Osoby korzystające z urządzeń innych niż komputer, poszukując informacje, wybierają te strony które wygodnie się przegląda w ich urządzeniu.

Kiedyś usłyszałem takie stwierdzenie, “niech oni się dostosują i sobie kupią komputer”.

Jeśli nasza firma jest monopolistą w danej dziedzinie lub ma na tyle silną markę że klient mimo wszystko kupi nasze produkty/usługi, to możemy sobie pozwolić na w/w stwierdzenie. Jednakże zazwyczaj tak nie jest, o tym czy osiągniemy sukces decyduje to, jak przypadniemy do gustu klientowi na ile estetycznie opakujemy nasz produkt, czy przystępnie go podamy.

 

Optymalizacja pod wyszukiwarki.

Wiele ostatnio się mówi o pozycjonowaniu stron, o tym jak bardzo zaawansowanych i drogich technik trzeba użyć, aby podnieść pozycje w wynikach wyszukiwania Google. Na część popularnych fraz trzeba użyć zaawansowanych technik SEO aby zyskać wyższą pozycję strony. Jednak w wielu przypadkach wystarczy odpowiednie odświeżenie / optymalizacja kodu strony aby uzyskać polepszenie pozycji w wynikach wyszukiwania.

 

Odświeżanie stron najczęściej polega na:
  • zmienia wyglądu pewnych elementów lub całej strony
  • poprawie użyteczności
  • dobudowaniu nowych zakładek
  • aktualizacji lub moderacji treści
  • dodaniu nowych praktycznych modułów np. mapki dojazdu
  • usuwanie błędów w kodzie strony, walidacja zgodnie ze standardami W3C
  • optymalizacja pod wyszukiwarki
  • zastosowanie systemu CMS w celu łatwej administracji strony przez klienta
  • inne jakie tylko zapragnie klient

 

Copyright © 2008-2015 Sebastian Mierzwiński
projekt i wykonanie - FabrykaStronInternetowych.com